Co można znaleźć w kwiaciarni?

Kwiaciarnie w Polsce są dość popularne. Tego typu biznesy można znaleźć właściwie na każdym osiedlu. Niemniej należy zdawać sobie sprawę z tego, że kwiaciarnia kwiaciarni nie równa, a co za tym idzie warto wiedzieć co w takiej kwiaciarni możemy znaleźć oraz na co zwracać uwagę przy jej wyborze. W tym artykule przedstawimy kilka informacji odnośnie tego czego można szukać w kwiaciarni i jak wybrać tą najlepszą.

Kwiaciarnia – ogólna charakterystyka

kwiaciarniaKwiaciarnie to zwykle niezbyt dużo lokale sprzedażowo-usługowe w których możemy przede wszystkim nabyć cięte kwiaty. Co istotne na miejscu w kwiaciarniach wykonywane są różnego rodzaju wiązanki z dostępnych materiałów. Coraz więcej kwiaciarni wiązanki wykonuje na zamówienie, czyli zamawiamy je jednego dnia, odbieramy drugiego. Niemniej wiele kwiaciarni posiada także w sprzedaży gotowe już wiązanki i to własnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę. Często bowiem się zdarza że nie są one wykonane ze zbyt świeżych kwiatów, a co za tym idzie takie wiązanki szybko więdną. Jeśli chodzi natomiast o asortyment to najczęściej w kwiaciarniach można dostać takie kwiaty jak:

 • róże,
 • goździki,
 • tulipany,
 • gerbery,
 • frezja

Niemniej coraz więcej kwiaciarni do swojej oferty wprowadza bardziej egzotyczne czy sezonowe kwiaty. Dość ciekawą opcją w ostatnim czasie stały się tulipany papuzie, które są bardziej trwałe i pięknie się rozwijają, niemniej ich dostępność nadal jest dość mała, a co za tym idzie poszukując konkretnych kwiatów trzeba czasami naszukać się kwiaciarni, która je ma.

Oferta kwiaciarni – a wiązanki pogrzebowe

wiązanki pogrzeboweDość typowym element oferty kwiaciarni są także wiązanki pogrzebowe, niemniej ich sposób wykonania, jak i rodzaj zastosowanych materiałów  mocno się od siebie różni. Często się zdarza bowiem, że te małe kwiaciarnie w swojej ofercie posiadają jedynie gotowe wiązanki ze sztucznych kwiatów, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Zresztą także i w przypadku tych robionych na zamówienie nie zawsze ich wygląd jest najlepszy. Zważywszy na to że wiązanki pogrzebowe są zwykle dość drogie warto nad wyborem kwiaciarni się dobrze zastanowić, tak by przygotowana wiązanka nie tylko dobrze się prezentowała ale także by była ona trwała. Znaczenie ma tu zarówno sama technika, czyli to w jaki sposób zostanie ona wykonana jak i to z czego zostanie ona zrobiona. Jeśli nie mamy pewności co do wyboru kwiaciarni to warto poszukać opinii w internecie odnośnie tego, jaka kwiaciarnia w danym mieście robi najlepsze wiązanki pogrzebowe. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że racze należy szukać opinii odnośnie wiązanek z żywych kwiatów, ponieważ te sztuczne są coraz częściej źle widziane i bez względu na to jak dobrze zostaną wykonane nie prezentują się tak jak te prawdziwe.

Dodatki florystyczne w ofercie kwiaciarni

Asortyment kwiaciarniW dużej ilości kwiaciarni nabyć także można różnego rodzaju akcesoria florystyczne. Są to zarówno dodatki dekoracyjne do kwiatów tak tych ciętych, jak i doniczkowych oraz różne akcesoria umożliwiające wykonywanie wiązanek oraz innych ozdób. Na podstawie portalu www.e-florystyka.pl za najpowszechniejsze dodatki florystyczne można uznać takie rozwiązania jak:

 • klej florystyczny,
 • gąbka florystyczna,
 • kształtki styropianowe,
 • wstążki,
 • druty florystyczne
 • druciki karbowane, gładkie, kreatywne,
 • nabłyszczacze,
 • kryzy,
 • sztuczne kwiaty.

Oczywiście to nie wszystkie akcesoria florystyczne jakie znajdziemy w ofercie kwiaciarni. Warto jednak zaznaczyć, że po pierwsze nie każda kwiaciarnia sprzedaje tego typu akcesoria, po drugie, jeśli potrzebne są np. sztuczne kwiaty w znacznej ilości to warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie jak hurtownia sztucznych kwiatów, gdzie także powinniśmy nabyć odpowiednie rozwiązania, a przy tym po zdecydowanie korzystniejszej cenie. Dodatki florystyczne to jednak nie jedyne akcesoria jakie można nabyć w kwiaciarni.

Dodatki do mieszkań – a oferta kwiaciarni

designerskie dodatki do mieszkaniaW części kwiaciarni zwłaszcza tych większych można także nabyć różnego rodzaju dodatki do mieszkań. Zwykle są to takie produkty jak różnego rodzaju świeczniki oraz wazony. Dość często spotykane są także ramki na zdjęcia oraz różnego rodzaju dekoracje stołu. Niemniej prawdziwie designerskie dodatki do mieszkania można znaleźć tylko w tych naprawdę dużych kwiaciarniach i co więcej należy się liczyć z tym, że ich koszt może być dość wysoki. Czasami są one naprawdę bardzo ciekawe.

W kwestii podsumowania tematu

Oferta kwiaciarni wbrew temu co by się mogło wydawać jest dość zróżnicowana. Należy jednak pamiętać o tym, że szeroki asortyment zwykle posiadają tylko te większe punkt, w przypadku tych małych zwykle znajdziemy w nich tylko podstawowe cięte kwiaty.

2 myśli na temat “Co można znaleźć w kwiaciarni?

 1. Maria

  Obecnie w kwiaciarni można nie tylko kupić kwiaty, ale i bibeloty, elementy dekoracyjne, kartki z życzeniami. ale także znicze i inne elementy, które chcemy kłaść na grobach bliskich.

 2. Marzena Z.

  Witam, o tak, obecnie w kwiaciarniach można znaleźć praktycznie wszystko. Nie ma się co dziwić, gdyż małym kwiaciarenkom trudno się utrzymać na rynku, dlatego oprócz kwiatów są tam sprzedawane rożne bibeloty, dekoracje itp.

Dodaj komentarz