Co podarować dziecku na roczek?

Kupno prezentu nigdy nie jest rzeczą łatwą, a co dopiero wybranie prezentu dla rocznego dziecka. Należy mieć świadomość, że takie dziecko potrafi już okazywać radość z prezentów, jednocześnie powinniśmy wybrać coś co się przyda i dziecku i rodzicom oraz z wykorzystaniem czego nie będą musieli czekać rok czy dwa nim dziecko podrośnie. Co zatem może być dobrym pomysłem, jeśli chodzi o prezent dla dziecka? Oto kilka naszych propozycji.

Praktyczny prezent dla dziecka

prezentDobry prezent powinien być praktyczny, warto jednak zrezygnować z ubranek dla dzieci z racji tego, że na roczek rodzice wraz z dzieckiem i tak otrzymują ich na pewno dużo. Co zatem warto wybrać zamiast nich? Według portalu dzidziusiowo.pl można tu pomyśleć o takich tekstyliach jak:

 • kocyk dla dziecka,
 • poduszka,
 • pościel antyalergiczna.

W przypadku pościeli antyalergicznej warto jednak sprawdzić czy dziecko już takiej nie ma. Jeśli chodzi natomiast o kocyk to dobrym rozwiązaniem mogą być kocyki minky dla dzieci. Takie kocyki mają bardzo ciekawe kolory i grafikę, a do tego są grube i bardzo miękkie, dzięki czemu mogą być wykorzystywane zarówno jako mata, przykrycie jak i w zastępstwie dla kołdry. Taki kocyk jeśli odpowiednio dobierzemy rozmiar będzie mógł z powodzeniem być wykorzystywany przez długi czas. Jeśli chodzi natomiast o poduszki to dobrym rozwiązaniem w tym wypadku także okazują się być poduszki minky dla dzieci, takie poduszki z jednej strony są pokryte bawełna z drugiej polorem, dzięki czemu są one bezpieczne dla dzieci jak i bardzo wygodne. Dodatkowo dostępne są one w bardzo wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu na pewno taka poduszka przypadnie do gustu. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli chcemy kupić takie rzeczy jak poduszki czy pościel żeby skonsultować to z rodzicami.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – nauka i zabawa w jednym

zabawka edukacyjnaDobrym jak i dość popularnym rozwiązaniem na prezent dla rocznego dziecka są wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne. Zabawki edukacyjne łączą w sobie zabawę z nauką, dzięki czemu wspierają one rozwój dziecka. Takie zabawki kształtują zdolność kojarzenia faktów czy też pomagają ćwiczyć koordynacje ruchową, co zwłaszcza w początkowym okresie rozwoju dziecka jest bardzo ważne. Na jakie zabawki edukacyjne warto się zatem zdecydować? Można by tu wskazać takie rozwiązania jak:

 • drewniane układanki
 • mata z puzzli piankowych
 • drewniany labirynt
 • mata edukacyjna
 • kostka edukacyjna
 • drewniany domek/kostka z otworami do dopasowywania figur geometrycznych
 • piramida do układania

Oczywiście to tylko kilka możliwości, jednak wymienione powyżej zabawki mają zdecydowanie dobry wpływ na rozwój dziecka. Nie zaleca się natomiast kupowania tak małym dzieciom takich zabawek jak np. laptop edukacyjny. Po pierwsze roczne dziecko jest jeszcze nieco za małe na taką zabawkę, po drugie przyzwyczajanie dziecka od najmłodszy lat do takich sprzętów i takiego sposobu zabawy ma zły wpływ na zdrowie dziecka i uczy je niewłaściwych nawyków.

Jakie zabawki dla dzieci warto kupować?

zabawkiNa portalu www.zabawkowicz.pl można znaleźć informację, że zabawki edukacyjne obecnie uznaje się za najlepsze z racji tego, że poza samą zabawą przyspieszają one rozwój dziecka – nie oznacza to jednak, że z innych zabawek należy rezygnować. Zwykłe zabawki, które obecnie dostępne są na rynku także są bardzo ciekawe i na pewno spodobają się dziecku. Poza popularnymi maskotkami, lalkami i samochodzikami warto także pomyśleć o mniej typowych rozwiązaniach jak jeździki little tikes czy dość popularne w ostatnim czasie pchacze. Takie zabawki zachęcą dzieci od ruchu, a to także będzie miało pozytywny wpływ na ich rozwój. Przy czym warto się upewnić czy rodzice już nie posiadają takiego typu zabawek, ponieważ w innym razie prezent będzie całkowicie nietrafiony.

Zabawki ogrodowe dla dzieci – co wybrać?

ZABAWKI OGRODOWE DLA DZIECIJeśli rodzice posiadają przy domu ogród dobrym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka będą zabawki ogrodowe dla dzieci. Takie zabawki zachęcą dzieci do przebywania na dworze i umożliwią im ciekawa zabawę na powietrzu. Do tych najpopularniejszych zabawek ogrodowych można by zaliczyć takie jak:

 • huśtawki
 • przenośna piaskownica (zamykana)
 • basenik ogrodowy
 • zjeżdżalnia ogrodowa
 • domek dla dzieci
 • tunel dla dzieci z placem zabaw

To tylko kilka możliwości o różnym przekroju cenowym, dlatego w w przypadku tych droższych prezentów takich jak np. domek dla dzieci do ogrodu warto zapytać rodziców co oni sądzą o takim prezencie i czy będzie on wykorzystany.

PODSUMOWUJĄC

Przedstawione przez nas pomysły na prezent dla rocznego dziecka to ledwie kilka propozycji, możliwości jest o wiele więcej. Jeśli jednak zdecydujemy się na dość nietypowy prezent warto to wcześniej skonsultować z rodzicami malucha.

Dodaj komentarz