Czy spersonalizowane prezenty to dobry pomysł?

Spersonalizowane prezenty to świetny pomysł na sprawienie najbliższym dużej radości nawet za pomocą małego gadżetu. Spersonalizowany prezent świadczy o tym, że wybraliśmy coś specjalnie dla tej osoby, a to zawsze jest miłe wyróżnienie. O jakich zatem spersonalizowanych prezentach warto pomyśleć? Oto kilka ciekawych rozwiązań.

Spersonalizowane prezenty – możliwości

prezentSpersonalizowane prezenty jak już wspomnieliśmy na wstępie to prezenty stworzone specjalnie dla danej osoby, co czyni je unikatowymi. W praktyce oznacza to zwykle, że na jakiś przedmiot nanosi się. Wśród tych najpopularniejszych gadżetów, które wykorzystuje się jako prezentu tego typu można wymienić takie jak:

  • koszulki z nadrukiem,
  • kubki z nadrukiem,
  • kieliszki/kufle z grawerunkiem,
  • osobiste kalendarze z nadrukiem,
  • pendrive z nadrukiem.

Oczywiście możliwości jest o wiele więcej, jednak powyżej wymienione opcje cieszą się największą popularnością. Zaletą prezentów tego typu jest to, że przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym możemy sprawić komuś wyjątkowy prezent.

Kubek z nadrukiem i grawerowane kufle- dobrym pomysłem na prezent

kubek z nadrukiemZwykle każdy ma swój ulubiony kubek, w którym kawa czy herbata smakują jakby lepiej, dlatego podarowanie komuś spersonalizowanego kubku może okazać się ciekawym pomysłem na prezent. Może to być zarówno zwykły kubek jak i kubek termiczny, zależnie od tego co jest danej osobie bardziej potrzebne. W obu przypadkach nadruki najczęściej wykonuje się  techniką sitodruku. W obu przypadkach mamy także możliwość wybrania dowolnej treści nadruku. Może to być zarówno jakiś cytat, sentencja, krótki napis jak imię czy zabawna grafika. To od nas zależy jak będzie wyglądał kubek z nadrukiem. Cena takiego prezentu bywa dość różna, w zależności od tego na jaki kubek się zdecydujemy, gdzie będzie on wykonany, a czasami także od tego jak bardzo złożony jest nadruk. Ciekawą alternatywa mogą być także kufle, które można spersonalizować poprzez zastosowanie takiej techniką jaką jest laserowe grawerowanie. Takie kufle są bardziej elegancki i poważne niż kubki z nadrukiem, dlatego zwykle wybiera się je na prezent dla osób starszych, choć nie jest to reguła. Kupno takiego kufla to koszt porównywalny z kupnem kubka termicznego.

Koszulka z nadrukiem – świetny pomysł na prezent dla młodych

KOSZULKA Z NADRUKIEMWedług porad z tipy.interia.pl koszulki z zabawnymi nadrukami są obecnie bardzo popularne wśród młodych osób. Noszą je zarówno mężczyźni jak i kobiety, a co za tym idzie taka koszulka ze specjalnie wykonanym na zamówienie nadrukiem może okazać się bardzo dobrym pomysłem na prezent. Należy jednak zaznaczyć, że żeby można było coś takiego podarować trzeba znać rozmiar w jakim ma być koszulka. Jeśli go nie znamy jest duże ryzyko, że nie trafimy z rozmiarem, a tym samym i z prezentem. Jeżeli chodzi o nadruk jaki chcemy zamieścić na koszulce to jest on całkowicie dowolny, należy jednak pamiętać przy przygotowywaniu projektu, że każda drukarnia wykonuje nadruki na nieco innej powierzchni i jeśli nasza grafika będzie za duża, to jej część może zostać ucięta. Przygotowując projekt pamiętajmy także o tym by wybrać odpowiedni kolor koszulki, takie który zarazem będzie pasował do grafiki jaką chcemy nanieść i jednocześnie przypadnie do gustu osobie, której chcemy koszulkę podarować. Koszt wykonania koszulki z nadrukiem wraz z przesyłką to zwykle około 50 zł.

Pendrive i breloczki z nadrukiem na prezent

PENDRIVEJako pomysł na prezent można także wykorzystać takie gadżety jak pendrive czy breloczek. Breloczek z nadrukiem to ciekawy pomysł, jeśli na prezent nie chcemy dużo wydać, a jednocześnie chcemy by w jakiś sposób nasz prezent się wyróżniał. Z racji tego, że powierzchnia breloczka jest bardzo mała mamy ograniczone możliwości, jeśli chodzi o nanoszoną treść. Jednak fakt, że grafikę na breloczkach wykonuje się zwykle przy wykorzystaniu takiej techniki jak nadruki UV sprawia, że jest ona bardzo dokładna, nawet jeśli napis był bardzo drobny. Cena takiego gadżetu to jakieś kilkanaście złotych. Pendrive to zdecydowanie droższy pomysł na prezent, jednak także i bardziej praktyczny. Cena samego prezentu zależna jest bezpośrednio od rodzaju pendrive. W tym wypadku przestrzeń jaką możemy wykorzystać by go spersonalizować jest także niewielka. Grawerowanie plexi umożliwia jednak bardzo dokładne wykonanie grafiki, dzięki czemu zawsze jest ona bardzo czytelna. technikę te stosuje się jednak tylko w przypadku pedrive z tworzywa sztucznego, choć te właśnie są najpopularniejsze.

Na koniec kilka słów podsumowania

Spersonalizowane prezenty to bardzo dobry pomysł, jeśli chcemy podarować komuś coś oryginalnego i niepowtarzalne. Co ważne jednak takie prezenty nie muszą być wcale drogie, dlatego każdy może znaleźć jakiś ciekawy pomysł na unikalny prezent.

1 myśl na temat “Czy spersonalizowane prezenty to dobry pomysł?

  1. Wioll

    Witam, taki prezent to zawsze świetna pamiątka, poza tym wręczając taki prezent, osoba odbierająca go, wie, że jest on dedykowany tylko jej i nikt takiego czegoś samego nie ma.

Dodaj komentarz