Płytki na Twój chodnik

Nie każdy na swojej posesji musi posiadać kostkę brukową. Poszukując tańszych, ale równie praktycznych rozwiązań możesz postawić na płytki, które będą służyć za chodnik. Oprócz zalety, jaką jest niska cena, są tak samo przydatne w życiu codziennym, szczególnie posiadając samochód. Mogą one wyglądać różnie, niektóre sprawiają nawet lepsze wrażenie, niż bruk.

Jakie płytki możesz położyć na chodnik?

płytki chodnikowePłytki podzielone są ze względu na ich wielkość. Do dyspozycji są różne płytki chodnikowe, małe, średnie oraz duże. Jest to podstawowy podzielnik, ale nie jedyny. Każda płytka może mieć inny kolor, co sprawi, że Twoje podwórko będzie naprawdę wyjątkowe. Możesz wybierać, od wszystkich odcieni szarości, aż po barwy jasne, a nawet jaskrawe. Kwestia Twojej posesji oraz upodobań. Tak samo jest z ich fakturą. Najlepsze według mnie są chropowate, ale zupełnie gładkie także mają swoich zwolenników. Wszystkie płytki dostępne w sprzedaży są zbrojone, nawet jeśli wybierasz najtańsze produkty. Możesz kupić takie, które wymagają spoiny pomiędzy nimi (najczęściej cement) lub które kładzie się luźno. Jeżeli płytki chcesz zastosować tylko na kilka lat, bardziej opłaca Ci się wybrać tą drugą opcję. Mniej pracy w to włożysz podczas kładzenia ich, a także zdejmowania w przyszłości. W sklepach budowlanych jest dużo wariantów, dlatego wybierając je będziesz miał okazję do przemyśleń.

Płytki są doceniane przez właścicieli posesji za kilka głównych zalet. Chodzi o cenę, która jest dużo niższa, niż za kostkę brukową. Dodatkowo nie trzeba kupować piasku oraz kamieni, jako podłoże. Wyglądają estetycznie i są trwałe. Chropowata powierzchnia płyt ułatwia poruszanie się samochodem w zimowe dni. Możesz je samodzielnie położyć, ponieważ nie wymaga to specjalnej wiedzy budowlanej.