Polecane grzałki do akwarium

Każdy początkujący akwarysta musi pamiętać o kupnie niezbędnego sprzętu. Najlepiej zacząć od pokrywy do akwarium wraz z oświetleniem. Dodatkowo musimy zakupić filtr odpowiedni dla naszych rybek. Przyda się również termometr, by monitorować na bieżąco temperaturę wody. Pamiętajmy, że rybki rozwijają się najlepiej w wodzie o odpowiedniej dla nich temperaturze. Na szczęście, dzięki zakupowi kolejnego niezbędnego urządzenia, łatwo będzie nam o to zadbać.

Grzałki w akwarium są niezbędne

grzałka do akwariumWiększość popularnych gatunków wymaga utrzymywania wody w zakresie ok. 24-26°C, niektóre bardziej wymagające czują się dobrze nawet w temperaturze dochodzącej do 28-30°C. Utrzymanie wysokiej temperatury na podobnym poziomie jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju ryb. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym, kiedy obniża się się temperatura powietrza. Grzałka do akwarium musi być dobrej jakości. Najlepiej kupić ją w sklepie akwarystycznym. Temperatura ma również wpływ na rozmnażanie się naszych ryb. Pierwszym i głównym parametrem, na który zwraca się uwagę przy zakupie grzałki, jest jej moc. Wybór powinno się uzależnić od pojemności akwarium. Warto trzymać się zasady, że na 1 litr zbiornika potrzebne jest do 1W mocy. Standardem w grzałkach jest pełna automatyka – wyposażenie w termostat pozwala utrzymywać temperaturę na stałym poziomie bez ryzyka przegrzania. Grzałkę przed podłączeniem należy umieścić w wodzie – to ograniczy ryzyko przegrzania materiału.

Dzięki zadbaniu o odpowiednią temperaturę będziemy mieć pewność, że nasze rybki będą się prawidłowo rozwijać i będą zdrowe. Wiele gatunków tropikalnych bardzo źle znosi zbyt niską temperaturą. Mogą nawet umierać, a przecież tego nie chcemy. Każdemu akwaryście zależy, aby jego rybki miały jak najlepsze warunki do życia.