Woda deszczowa zbierana do pojemnika

Woda, a także energia elektryczna to coś, co warto oszczędzać nawet w najmniejszym stopniu. Do oszczędzania tej pierwszej substancji służą specjalne pojemniki, do których spływa woda deszczowa. Patent jest bardzo prosty i łatwy w wykonaniu, a do tego można dodać niewielką prądnicę, która wytworzy prąd by naładować dwa razy dziennie telefon. W jaki sposób to zrobić, aby było dobrze?

Jak zrobić pojemnik na wodę deszczową

pojemniki na deszczówkęPojemnik oczywiście zamiast robić samemu najlepiej kupić. W hipermarketach budowlanych takie pojemniki można kupić za około sto złotych. Do tego przyda się także co najmniej dwa metry rury drenażowej. Planując takie pojemniki na deszczówkę można kupić także rurę pcv, ale ja wolę to pierwsze rozwiązanie, ze względu na jego elastyczność. Pojemnik najlepiej jest wkopać w ziemię, a w jego pokrywce wyciąć dziurę wielkości średnicy rury. Teraz jedyne co musisz zrobić, to podczepić rurę do rynny. Nie zapomnij dać uszczelek, ewentualnie użyć specjalnego włosia. Aby mieć odrobinę energii elektrycznej, możesz przy ujściu wody do zbiornika zamontować mały wiatraczek z prądnicą, a do niego podpiąć akumulatorki. Celem tych pojemników jest posiadanie dobrej wody do takich rzeczy, jak podlewanie roślin oraz mycie samochodu. Woda jest za darmo, dobrej jakości. Dużo osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Pojemniki na wodę deszczową sprawią, ze w skali roku oszczędzisz kilkaset złotych. Na pewno oszczędności będą większe, niż koszt zbudowania takiego systemu. Polecam więc zastosować się do moich rad. Nie jest to trudne do zrobienia, ani nie potrzeba specjalnego sprzętu. Wymagane są tylko siły i chęci. Całość robi się przez jakieś dwie godziny, więc na pewno widzisz, że nie trzeba dużego nakładu czasu ani tym bardziej siły.